Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości w aplikacji Messenger

Komunikat to już nie tylko tekst. Emoji, grafika, fotografia potrafią zastąpić wiele słów i o wiele szybciej przekazać naszą informację. Najpopularniejszym komunikatorem internetowym jest Facebook Messegner, który miał jedną małą wadę – bardzo niską jakość przesyłanych zdjęć, ale ten problem ma zostać niedługo rozwiązany.

 

 

Niebieski gigant hucznie wprowadza wsparcie dla 4K (według Facebooka maksymalnej rozdzielczości 4096 na 4096 pikseli) w komunikatorze. Załączone przykłady wyglądają dosyć optymistycznie i zdjęcia naprawdę  wyglądają o wiele lepiej.

Aktualna kompresja zdjęć w aplikacji jest na tyle duża, że widać sporą utratę rozdzielczości, ostrości czy kolorów na przesyłanych obrazach. Z drugiej strony nic dziwnego, że Facebook stara się zaoszczędzić trochę transferu i obniżyć ilość przetwarzanych danych.

 


 

 

W pierwszej kolejności aktualizacje otrzymają mieszkańcy: USA, Kanady, Francji, Australii, Wielkiej Brytanii, Singapuru, Hongkongu, Japonii i Korei Południowej. Polska musi się uzbroić w cierpliwość i poczekać kilka tygodni. Osobiście bardzo mnie cieszy ta zmiana, messenger jest dla mnie „szybkim mailem” i pozwala szybko podesłać potrzebny plik czy grafikę (i tutaj zawsze właśnie ubolewałem nad jakością).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *